środa, 16 styczeń 2019 12:47

100 lat profesjonalizmu

100 lat profesjonalizmu

John Joseph Rawlings, wizjoner, wynalazca i przedsiębiorca w jednym. Człowiek renesansu w biznesie zamocowań. Człowiek, który wymyślił pierwszy kołek rozporowy na świecie, na zawsze wpisując się w historię branży budownictwa.

Dla niego dobrze to było za mało. Tworząc Przewodnik nowoczesnego mocowania z takim przesłaniem wyprzedzał swoje czasy, kreował nowy standard obsługi klienta w szeroko rozumianym sektorze zamocowań, obsługi opartej nie tylko na dostarczaniu klientom najnowocześniejszych rozwiązań, ale na kompletnym wsparciu związanym z ich wykorzystaniem. Wartości, które mu przy tym towarzyszyły: skupienie na innowacyjności, dialog z klientem, koncentracja na zrozumieniu jego potrzeb czy prostota i najwyższa jakość rozwiązań przez ostatnie 100 lat nieprzerwanie towarzyszyły rozwojowi marki Rawlplug i jej ekspansji na rynki całego świata. I choć ostatni wiek wiele zmienił w branży budowlanej, jeden fakt pozostaje niezmienny: Rawlplug to ekspert w sektorze zamocowań, który tworząc ofertę dla klientów ma na uwadze nie tylko profesjonalne produkty, którym można zaufać, ale także specjalistyczne usługi dla inżynierów, projektantów i wykonawców oraz nowatorskie szkolenia, których rolą jest szerzenie wiedzy i podnoszenie kompetencji. 

Ale jak to się wszystko zaczęło?

Do 1910 roku Rawlings Brothers Ltd była już świetnie prosperującą firmą, z konkretnymi osiągnięciami w branży inżynieryjnej, budowlanej i dekoracyjnej. Ale to był tylko wstęp do tego, co miało się wkrótce wydarzyć. John Joseph Rawlings otrzymał z British Museum pilne zlecenie, aby na ścianach budynku zamontować instalacje elektryczne w sposób niemal niewidoczny. Ogromnemu wyzwaniu, jakim było tak postawione zadanie nie tylko udało się sprostać, ale zastosowany przez Rawlingsa sposób mocowania stał się początkiem rewolucji w przemyśle budowlanym.

I właśnie innowacja stała się fundamentem dla przekształcenia firmy Rawlingsów w Rawlplug w 1919 roku. Od tego momentu rozwój sektora zamocowań i elementów złącznych nabrał tempa, którego nie można już było zatrzymać.

Wraz z opatentowaniem pierwszej kotwy mechanicznej Rawlbolt w 1930 roku (do dziś stosowanej!), zamocowania marki Rawlplug  stały się symbolem niezawodności zamocowań. Mimo, że przez kolejne dziesięciolecia firma zmieniała właścicieli, a w budownictwie nastąpił postęp w dziedzinie technologii i konstrukcji, wartości, na których została zbudowana marka Rawlplug - zaufanie i innowacja - niezmiennie pozostają jej mottem działania we wszystkich obszarach.

Zapraszamy do zapoznania się z całą historią

 

Sieć Budowlana.pl Sp. z o.o.
ul. Rzemieślnicza 1, 30-363 Kraków | NIP PL 6793006347

tel.: +48 12 262 92 84, fax.: +48 12 262 92 84
Konto: mBank S.A. oddział Korporacyjny Kraków | PL 83 1140 1081 0000 4266 4600 1001
KRS 0000329195 | Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia XI Wydział Gospodarczy w Krakowie
©2010-2019 siecbudowlana.pl Wszelkie prawa zastrzeżone
Polityka prywatności | RODO